نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چهره نازیبای من باعث تنهاییم شده

2311
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31913
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چهره نازیبای من باعث تنهاییم شده

با سلام . پسری هستم 21 ساله و دانشجو . مشکل من این است که چهره زیبایی ندارم ! یعنی پایین تر از حد معمول پسرها ... از بچگی بخاطر این مسئله مدام تمسخر و تحقیر شدم به طوری که اعتماد به نفسم را کامل از دست دادم . همیشه سعی کردم در مسائل درسی و... همه تلاشم را بکنم و موفق باشم و اینطور هم شد . ولی این مسئله تنهایی زندگی را برایم جهنم کرده . در محیط دانشگاه به دختری بسیار متین و خوب علاقمند شدم همه تلاشم را برای رسیدن به اون انجام دادم ولی نشد . چند ماه بعد دیدم با یک پسر خوش قیافه و خوشتیپ نامزد کرد . انگار دنیا روی سرم خراب شد . نه بخاطر ان دختر بلکه بخاطر تنهایی خودم . یادآوری همه ان خاطرات تلخ
    خودم را درگیر کار کردم تا بلکه بتوانم تنهاییم را فراموش کنم . ولی نشد ! مدام به این مسئله فکر میکنم و زندگی مثل جهنم شده . وقتی دختران و پسران را باهم میبینم ( چه متاهل چه نامزد و چه دوست دختر/پسر) احساس حقارت میکنم . مگه چه گناهی کرده بودم که باید همیشه تنها بمانم و تحقیر شوم؟!؟! چهره ام را که خودم انتخاب نکرده بودم .. خدا انتخاب کرده بود پس چرا هیچکس مرا نمیپذیرد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : مشکل کل دوران زندگی من

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_11 نمایش پست ها
    با سلام . پسری هستم 21 ساله و دانشجو . مشکل من این است که چهره زیبایی ندارم ! یعنی پایین تر از حد معمول پسرها ... از بچگی بخاطر این مسئله مدام تمسخر و تحقیر شدم به طوری که اعتماد به نفسم را کامل از دست دادم . همیشه سعی کردم در مسائل درسی و... همه تلاشم را بکنم و موفق باشم و اینطور هم شد . ولی این مسئله تنهایی زندگی را برایم جهنم کرده . در محیط دانشگاه به دختری بسیار متین و خوب علاقمند شدم همه تلاشم را برای رسیدن به اون انجام دادم ولی نشد . چند ماه بعد دیدم با یک پسر خوش قیافه و خوشتیپ نامزد کرد . انگار دنیا روی سرم خراب شد . نه بخاطر ان دختر بلکه بخاطر تنهایی خودم . یادآوری همه ان خاطرات تلخ
    خودم را درگیر کار کردم تا بلکه بتوانم تنهاییم را فراموش کنم . ولی نشد ! مدام به این مسئله فکر میکنم و زندگی مثل جهنم شده . وقتی دختران و پسران را باهم میبینم ( چه متاهل چه نامزد و چه دوست دختر/پسر) احساس حقارت میکنم . مگه چه گناهی کرده بودم که باید همیشه تنها بمانم و تحقیر شوم؟!؟! چهره ام را که خودم انتخاب نکرده بودم .. خدا انتخاب کرده بود پس چرا هیچکس مرا نمیپذیرد
    سلام.به نظر من زیبایی نسبیه. هر کسی درجاتی از زیبایی رو داره... اعتماد به نفستونو بالا ببرید تا این موضوعات خیلی به چشمتون نیاد

3. 3 کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31913
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    سلام دوست قدیمی....
    شما که پسر هستید مگه دخترید که انقدر غصه میخورید؟؟؟؟؟؟
    دوست قدیمی شما دارید میگید که از نظر درسی خیلی پیشرفت کرده اید و خیلی باهوشید
    اتفاقا اون دخترایی که واس قیافه با یه نفر ازدواج میکنن زیادم آخر عاقبت خوبی ندارن
    من به شخصه خودم برام قیافه فقط تا حدی مهمه که قد مرده170.5باشه چون من خودم157.5هستم و نمیخوام با کسی برم که ضایع شم...بقیه قیافشم اصن مهم نیست....من دیدم طرف پیر و زشت و بداخلاق میره با یه زن زیبا ازداج میکنه چرا؟؟؟؟؟چون وضعیت مالیش خوبه!!!!!!!
    شما اگه فیلم "آقایان بلوند ها را ترجیح میدهند"رو ببینید نظرتون کاملا عوض میشه....
    اول اینکه شما هنوز21هستید و انقد به تنهایی فک نکنید...
    دوم اینکه برو بدنسازی عضله بساز و برو تمرین یوگا برو که قدت بلند تر شه یا برو تیپ خفن بزن موهاتو مدلی بزن مث موهای دی کاپریو....
    اخلاقتم برو بشین پای فیلما و برنامه های طنز و خیلی شوخ کن خودتو و وقتی یه دختری رو میبینی باهاش مث یه جنتلمن رفتار کن....تو چشماش نگاه کن دستاتو مث یه جنتلمن تکان بده....
    اگه تنها باشی بهتر از اینکه با کسی باشی که فقط به خاطر اینکه تنها نباشه باهات رابطه داشته باشه....
    در ضمن زندگیتون منو یاد زندگی بتهوون انداخت...اونم به خاطر قیافش خیلی مسخرش میکردن تو کودکی....
    در ضمن برای زنایی که به خاطر قیافه میرن با یه نفر متاسفم واقعا!!!!!!
    از لحاظ قد و وزن مشکلی ندارم 180 // 80 هستم .اتفاقا ورزشکار هم هستم .
    همه دخترهایی که میشناسم یا با ادمای خوش قیافه ان یا با پسری که قیافه معمولی داره ولی از لحاظ تحصیلی و خانواده و ... سطحش بالاس
    مشکل من همینه که در سطح معمولی هم نیست چهرم!

الان که به گذشته نگاه میکنم هیچوقت خوشحال نبودم تو زندگیم . از همون دوران دبستان افسردگی بسیار شدید داشتم تا همین حالا
    هیچ کسی درک نمیکنه . همه مشاورها میگن کارهایی انجام بده که ازش لذت میبری. ولی من از هیچ کاری لذت نمیبرم . هیچ کاری!
    سعی کردم خودمو درگیر کار و درس کنم ولی بهتر که نشد هیچ بدترم شد! تو محیطهای درسی و کاری هم بالاخره زن و شوهر ها و دوس دختر پسرا هستن
    وقتی میبینم چقدر از اونا موفق ترم و چقدر پر تلاش ترم ولی اونا زندگی بهتری دارن روانی میشم . اونا واقعا خوشحالن . من هیچوقت نفهمیدم خوشحالی یعنی چی. هیچوقت حسش نکردم
    بخاطر اون دختری که دوسش داشتم ناراحت نشدم . اون موضوع فقط بهم یاداوری کرد هر چقدر هم از لحاظ هیکل و تحصیلات و اخلاق و پاکی و ... خوب باشی بازم اگه قیافه ات زشت باشه حق زندگی نداری
    زندگی مال کساییه که لاقل یه قیافه معمولی دارن . بدون استرس درس میخونن و کار میکنن و تفریح میکنن به وقتش هم با کسی که دوسش دارن ازدواج میکنن و خوشبخت میشن
    دلم میخواد تموم شه زندگی . وقتی کل دوران بچگی و نوجوونی و جوونی اینقدر ناراحت کننده و حال بهم زن گذشته دیگه وای بحال پیری
    از همون 5 6 سالگی که یادم میاد افسردگی و گوشه گیریم شروع شد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

روزي دختري جوان نزد شيوانا آمد و از او كمك خواست تا براي مشكل نازيبايي و زشتي صورتش راه حلي ارائه دهد. شيوانا سري تكان داد و گفت : جلوتر از مردم حركت كن! دختر جوان لختي سكوت كرد و سپس دوباره سوال خود را تكرار كرد و گفت : ببينيد استاد! مشكل من اين است كه هر وقت مي خواهم كاري انجام دهم به محض اينكه مقابل شخص يا اشخاصي مي ايستم بلافاصله نگاه سنگين آنها را روي زشتي هاي چهره و هيكل خودم حس مي كنم و اين سنگيني فوراً مرا فلج مي كند و ديگر نمي توانم با اقتدار و اعتماد به نفس قبلي به صحبت هايم ادامه دهم و زشتي بي اعتمادي به خودم به زشتي صورتم اضافه مي شود و در نتيجه خود به خود توسط خودم از ميدان كنار گذاشته مي شوم. آيا جوابي براي سوال من داريد! شيوانا مجدداً سرش را به علامت حق به جانب تكان داد و با همان لحن آرام قبلي گفت: جلوتر از مردم اطرافت حركت كن! و اين يعني نگذار نظر آنها به تو برسد! دختر جوان كمي روي پاسخ شيوانا تأمل كرد و آنگاه با نوميدي دوباره سوال خود را به شكلي ديگر تكرار كرد. او گفت: متاسفانه مي بينم شما هم به خاطر زشتي چهره ام مرا جدي نمي گيريد! من چگونه مي توانم مانع رسيدن نظر مردم به خودم شوم در حالي كه به محض قرار گرفتن مقابل آنها، بلافاصله سايه سنگين نگاه و نظرشان را روي خودم حس مي كنم؟! شيوانا پاسخ داد: به محض اينكه احساس كردي نظر ديگران به تو نزديك شده است به سرعت ذهن خودت را از اين فكر دور كن و سعي كن بي توجه به جلوه گري هاي اين انديشه آزاردهنده، نسبت به آن بي اعتنا باشي و با سرعت خودت را در هنرها و توانايي ها و استعدادهاي منحصر به فرد خودت غوطه ور سازي! يك انسان فوق العاده زيبا هم اگر اجازه دهد نظر ديگران قبل از عمل و كردارش وارد ذهنش شود، نمي تواند حركت و واكنش صحيح را نشان دهد. اهميت دادن به نظر ديگران باعث مي شود كه همه انسان ها چه زشت و چه زيبا، نتوانند كار خود را درست انجام دهند. راه چاره تو اين است كه از اين لايه بيرون بپري و در سطح ديگري از آگاهي پرواز كني و اين امكان پذير نيست مگر اينكه موضوع اهميت بخشيدن به نظر ديگران را نزد خودت بسيار ناچيز شماري ! دختر جوان سكوت كرد و ديگر هيچ نگفت. مي گويند از آن روز به بعد اين دختر بهترين بافنده فرش ابريشم در منطقه شد و تمام خانواده ها براي ياد دادن و آموزش هنر بافندگي فرش، فرزندان خود را نزد او مي فرستادند. جالب اين بود كه هيچكس در مورد زشتي آن دختر صحبتي نمي كرد و همه او را به عنوان بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم مي شناختند. شيوانا روزي براي شاگردانش اين دختر را مثال زد و گفت: اين دختر جوان چون يكبار براي هميشه موضوع زشتي چهره خود را فراموش كرد و ديگر به آن مراجعه نكرد در نتيجه ديگر مانند زشت ها عمل نكرد و از آن روز به بعد ديگر كسي زشتي او را نديد. در واقع اولين كسي كه زشتي هاي انسان را مي بيند و آنها را بزرگ مي كند خود اوست و اولين كسي كه انسان ها را به خاطر زشتي هايش سرزنش مي كند و مانع از خوب عمل كردن او مي شود نيز باز خود شخص مي باشد. بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم به جاي تمركز روي زيبايي چهره، اكنون روي زيبايي منحصر به فرد استعدادش متمركز شده است و در نتيجه به يكباره نظر مردم برايش بي ارزش شده و از نظر مردم جلوتر افتاده است و به جاي بازي خوردن توسط نظر مردم ، به لايه بالاتري از آگاهي جهش كرد.

6. 2 کاربران زیر از merina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    درک می کنم شرایط سختی رو پشت سر گذاشتین
    ببینین همونطور که خودتون گفتین قیافه و ظاهر آدم ها رو خدا انتخاب می کنه و دست من و شما نیست
    افرادی که بقیه رو به خاطر این فاکتور تحقیر و یا تمسخر می کنن دچار مشکلات روحی و روانی هستن و باید درمان بشن
    به قول دکتر شریعتی انسان یک بودن نیست بلکه یک شدن است
    درسته زیبا بودن خیلی خوبه مثل داشتن یه ثروت میمونه که به آدم حس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری میده
    اما ما باید یاد بیریم آرامش رو در درون خودمون به وجود بیاریم که این عوامل بیرونی خرابش نکنن
    این رو هم مد نظر داشته باشید، خوش تیپ بودن و یا خوشگل بودن تا حدودی نسبی هست
    همه دخترا هم فقط به خاطر تیپ و قیافه با پسری ازدواج نمیکنن
    اما شما باید خوشحال باشید که تونستین آدم موفقی باشین و خودتون رو بالا بکشین
    زیبایی درونی و تلاش و موفقیت آدم هاست که بهشون ارزش واقعی میده
    شما خوش تیپ ترین پسر دنیا هم باشین موقتیه و چند سال دیگه پیر میشین و میگذره
    اما فاکتورهای دیگه ای که واسشون تلاش کردین و صفات زیبایی رو که در خودتون پرورش دادین رو تا آخر عمر باهاتون هست
    پس زیاد بابت این موضوع خودتون رو ناراحت نکنید
    به دست آوردن چیزهایی که دست ماها هست ارزشمنده مثل انسانیت مثل علم و اخلاق خوب مثل ایمان
    اما یکی که زیباترین و یا خوش تیپ ترین هم باشه خودش براش تلاشی نکرده پس زیاد هم قابل تحسین نیست و نباید بهش مغرور بشه
    در مقابل هم کسی که زیبایی های ظاهری کمتری داره نباید خودش رو به این خاطر سرزنش کنه
    بعضی موقعیت ها تو زندگی هستن که نمیشه عوضشون کرد اما ما هستیم که باید دیدمون به اون مسائل رو عوض کنیم و باهاشون کنار بیایم
    هستن آقایونی که با کمبودهای ظاهری بهترین دخترها باهاشون ازدواج کردن و خیلی هم خوشبختن
    اگه بشناسید نیک وی آچیچ
    یا همون آقای آرش که تو برنامه ماه عسل امسال دعوتشون کرده بودن
    با توجه به شرایطشون همسراشون در کنارشون میگفتن خیلی خوشبختن
    ان شاالله شما هم از تنهایی درمیاین و با کسی که لیاقت خوبی هاتون رو داره ازدواج می کنین.
    سعی کنید زیاد تنها نمونید و این موضوع رو همش واسه خودتون بزرگ نکنیدش که باعث بشه آسیب ببینین
    با دوستای خوبی رفت وامد ومعاشرت داشته باشین
    به علاقه هاتون برسین
    و اگه هم احساس کردین نیاز دارین میتونین با یه مشاور حرف بزنین که بیشتر کمکتون کنه.
    موفق باشین.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31938
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظر من زیبایی نسبی هست نمیشه گفتم من زیبام و قلانی زشت هست
    هرکس یدگاه خودش رو از زیبایی داره
    قطعا برای خودت هم پیش اومده که یک نفر به نظر تو خیلی قشتگ بوده ولی به نظر خیلیای دیگه زیبا نبوده یا برعکس برای من ک خیلی پیش اومده
    بعدا تازه 21 سالت هست اول زندگیت هست انقدر مشکلات بزرگت سر راهت هست که این چیزی که میگی پیش اونا هیچی نیست
    مطمئن باش همینطور که من و تو از چهره و ظاهر خیلیا خوشمون نمیاد خیلیا هم همین حس رو به ما دارند و چون این موضوع انتخاب خودمون نبوده ناراحتی هم نداره
    همیشه همینطور بوده و خواهد بود
    نمیدونم پارا المپیک رو دیدی یا نه, ژنگ تائو یک شناگر چینی هست که دست نداره!!ولی امسال اومد قهرمان جهان توی رشته شنا شد,حالا فکر کن اگه اونم مثل تو فکر میکرد چی مشد یا نه فقط اون, همه کسایی که به نظر بقیه مشکل دارند ولی نامید نمیشند و تلاش میکنند
    برو بچسب به زندگیت تازه اول راه هستی

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

از لحاظ قد و وزن مشکلی ندارم 180 // 80 هستم .اتفاقا ورزشکار هم هستم .
    همه دخترهایی که میشناسم یا با ادمای خوش قیافه ان یا با پسری که قیافه معمولی داره ولی از لحاظ تحصیلی و خانواده و ... سطحش بالاس
    مشکل من همینه که در سطح معمولی هم نیست چهرم!

الان که به گذشته نگاه میکنم هیچوقت خوشحال نبودم تو زندگیم . از همون دوران دبستان افسردگی بسیار شدید داشتم تا همین حالا
    هیچ کسی درک نمیکنه . همه مشاورها میگن کارهایی انجام بده که ازش لذت میبری. ولی من از هیچ کاری لذت نمیبرم . هیچ کاری!
    سعی کردم خودمو درگیر کار و درس کنم ولی بهتر که نشد هیچ بدترم شد! تو محیطهای درسی و کاری هم بالاخره زن و شوهر ها و دوس دختر پسرا هستن
    وقتی میبینم چقدر از اونا موفق ترم و چقدر پر تلاش ترم ولی اونا زندگی بهتری دارن روانی میشم . اونا واقعا خوشحالن . من هیچوقت نفهمیدم خوشحالی یعنی چی. هیچوقت حسش نکردم
    بخاطر اون دختری که دوسش داشتم ناراحت نشدم . اون موضوع فقط بهم یاداوری کرد هر چقدر هم از لحاظ هیکل و تحصیلات و اخلاق و پاکی و ... خوب باشی بازم اگه قیافه ات زشت باشه حق زندگی نداری
    زندگی مال کساییه که لاقل یه قیافه معمولی دارن . بدون استرس درس میخونن و کار میکنن و تفریح میکنن به وقتش هم با کسی که دوسش دارن ازدواج میکنن و خوشبخت میشن
    دلم میخواد تموم شه زندگی . وقتی کل دوران بچگی و نوجوونی و جوونی اینقدر ناراحت کننده و حال بهم زن گذشته دیگه وای بحال پیری
    از همون 5 6 سالگی که یادم میاد افسردگی و گوشه گیریم شروع شد
    با سلام خاستم بگم

فکر نمیکنی چهره ای که داری خیلی بزرگش کردی

یعنی چی من زشتم

بهتره سخت نگیری به خودت بزار کسی که انتخابت میکنه واقعا دوست داشته باشه با هر ظاهر و اخلاقی که داری

جووون ،غصه نخور
    امضای ایشان
    ​یا علی

10. کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)